
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Height | 1.45 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
Stock: 1455
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08410
Ext.Price$0.08410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08410 | $0.08410 |
| 10 | $0.07512 | $0.75120 |
| 50 | $0.06710 | $3.35500 |
| 100 | $0.05951 | $5.95100 |
| 500 | $0.05277 | $26.38500 |
| 1000 | $0.04781 | $47.81000 |
| 3000 | $0.04332 | $129.96000 |
| 5000 | $0.04077 | $203.85000 |
